Atominiai įpročiai

by petrudecision
Atominiai įporčiai knyga
0 komentuoti
0

James Clear savo knygoje „Atominiai įpročiai“ pastebi, kad viena iš esminių priežasčių, kodėl atsisakome pokyčių (t.y. nepakeičiame nepageidaujamų  ir neintegruojame norimų įpročių), yra per didelis pradinis paveikslas, kuris galiausiai tampa nepasiekiama UTOPIJA. Taip pat, kadangi esame socialios būtybės, mes labai jautriai reaguojame į kitų nuomonę, o kad atkreipti kitų žmonių dėmesį, sukelti didelį WOW efektą, renkamės iš karto lipti į Everestą, idant to, kad pabandytume pasivaikščioti bent po Kernavės piliakalnius. Kokia visų tų WOW efektų pasekmė? Vienas didelis fiasko. Kitaip tariant „rūkom“ kamputy.

Vienas iš įsimintiniausių autoriaus akcentuojamų dalykų:,,Jei norite geresnių rezultatų pamirškite tikslus. Vietoj jų visą dėmesį skirkite sistemai. Tikslų užsibrėžimo esmė – laimėti žaidimą. Sistemų susikūrimo esmė – žaisti toliau.“

Visa paslaptis iš tiesų slypi sistemoje. Siekiant tikslo, jei sistema puikiai veikianti, tikslas bus pasiektas arba net bus viršyti lūkesčiai. Tačiau, jei orientuojamės tik į tikslą, susiduriame su kita problema..  Kas toliau, jei pasiekiau tikslą? Todėl sistema svarbesnė, nes susitelkiame  į nuolatinę pažangą, o ne į baigtinį pasiekimą.

Tęsiant kalbą apie knygą, reiktų turbūt paminėti ir jos pavadinimą, nes iššifravus jį, tampa kur kas aiškiau, kodėl autorius parinko būtent tokį. Pavadinimo ,,Atominiai įpročių“ pasirinkimas, labai paprastai paaiškinamas. Autorius atominiais vadina, itin mažus, pernelyg didelių pastangų nereikalaujančius įpročius. Šiuo ruožtu, juos kur kas lengviau įvesti į mūsų kasdienybę. Nors šios mažytės užduotys iš pradžių atrodo nereikšmingos, bet vėliau jų sankaupos duoda gerą pagrindą didesniems laimėjimams ir rezultatams. O vėliau ir didelėms pergalėms.

Pavyzdys: išsikėliau tikslą kiekvieną dieną atsiversti knygą ir paskaityti bent po vieną puslapį. O tai dažniausiai baigiasi bent 10 puslapių per dieną, ko pasekoje,  per mėnesį perskaitau 300 puslapių. Autorius knygoje pateikia daug pavyzdžių būtent šia tematika, kai mažas (atominis) įprotis padeda formuoti naują asmenybę, kitaip tariant geresnę savęs versiją.

Vadinasi, pirmiausia orientuojamasi  į asmenybės kitimą, kad įprotis taptų asmenybės dalimi.  Autorius knygoje kelia įvairius klausimus, pavyzdžiui: ką daro žmogus, kuris nuolatos sportuoja ir atsisako greito maisto bei žalingų įpročių, yra tiesiog propaguojantis sveiką gyvensenos būdą?  Kaip sportuoja? Ką valgo ir ko nevalgo? Kokioje aplinkoje valgo? Koks jo paties požiūris į sportą, ką jis pasiima iš nuolatinio fizinio aktyvumo? Koks požiūris į sportą yra jį supančių žmonių?

Panašiais sau iškeltais klausimais rėmėsi rašytojo minima moteris ir galiausiai jai pavyko numesti ne tik 45kg, bet performuoti save į tą įsivaizduotą asmenybę. To pasekoje, tai tapo ne trumpalaikiu tikslo pasiekimu ir vėliau vėl svorio priaugimu, o gyvenimo būdu, nes ji žingsnelis po žingsnelio savo gyvenime kurėsi atominius įpročius, kurie galiausiai atnešė didžiulę grąžą.

Todėl reziumuojant James Clear turi vieną vienintelį paprastą pasiūlymą.

Pirmuoju žingsniu autorius siūlo nuspręsti, kokiu žmogumi norite būti ir kokių elgesio savybių tam žmogui prireiks, nepriklausomai nuo pasirenkamos srities,  ar tai būtų verslas, skaitymo įgūdis, kūno linijų patobulinimas, gerų sėkmingų santykių užmezgimas ar darbo santykių pagerinimas.

Supratus, kokiu žmogumi norite būti, antras žingsnis paprasčiau nei paprastas – nekurpiant ir nesvajojant, o iš karto imtis mažyčių (atominių) veiksmų, kurie leis augti ir ugdytis siekiamą asmenybę.

Autorius knygoje pabrėžia, kad nuolatos kartojami veiksmai (įpročiai), galiausiai tampa automatiški, įsiskverbia į mūsų asmenybę ir tampa mūsų neatskiriama dalimi.

0 komentuoti
0

Jums taip pat gali būti įdomu

Palikite komentarą

Siekdami užtrikrinti geriausią jūsų naršymo patirtį šioje svetainėje, mes naudojame slapukus. Jums likus svetainėje, mes laikysime, kad Jūs tam neprieštaraujate. Priimti Skaityti daugiau