Mano, kaip skaitytojo, kelionės pradžia. Prisistatymas.

by petrudecision
0 komentuoti
1

Prisipažinsiu, nebuvau didis skaitytojas nuo pat vaikystės.. Pamenu kaip šiandien, kai artėjo  4 klasės ruduo ir buvo privaloma perskaityti per vasarą tam tikrą skaičių knygų, vėliau jas iliustruoti bei trumpai aprašyti. Mano vienintelė iliustruota ir aprašyta knyga atsiskaitymui buvo A. Lindgren „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“.  Manote aš ją inirtingai skaičiau, didžiąją dalį praverčiau, imituodamas spartųjį skaitymą prieš mamą. Atsiskaitant mokytojai, ši pakomentavo, kad tik viena perskaityta nėra daug. Tačiau įnirtingai atsakiau: „Bet mokytoja, pasižiūrėkit, kiek čia puslapių, daugiau nei 400!”. Taigi, tie 468 puslapiai buvo mano alibi lyginant su kitų knygų puslapių skaičiumi.

Vėliau turėjo praeiti ne vieneri metai, kad natūraliai prisijaukinčiau skaitymą, kuris šiandieną yra neatskiriama mano dalis.

Viskas prasidėjo labai paprastai, vieną rytą, būdamas 15 metų paauglys, randu savo kambaryje ant stalo visiškai naują knygą R. Sharma „Vienuolis, kuris pardavė Ferrarį“ (dėkingas liksiu visą gyvenimą mamai už šį sprendimą, ačiū tau, Mama!). Kažkokių būdu nusprendžiau ją ne tik pavartyti, bet ir perskaičiau. Neatsimenu, kas mane patraukė, galbūt viršelis su sportine raudonos spalvos mašina, bet turiu tokį įtarimą, kad greičiausiai visgi pavadinimas. Šiandiena ši knyga atrodo man juokinga, bet tuo laikotarpiu, man kaip paaugliui padarė didžiulę įtaką, iš tos knygos išsinešiau vieną paprastą idėją-mintį: kad skaityti verta ir kad išmintingi žmonės bei pasiekusios asmenybės daug skaito. Taip susiformavo kiek kitoks požiūris į knygas ir R. Sharma tapo mano dievuku. Tuo pačiu suprantu, kodėl vienas mėgstamiausių žanrų yra knygos apie saviugdą, savipagalbą.

Vėliau pamėgau filosofiją, psichologiją. Tai turbūt visiems girdėti vardai kaip Konfucijus, Markas Aurelijus, Seneka. Taip pat pradėjo patikti literatūros pamokos ir tekstų nagrinėjimai bei diskusijos apie perskaitytas knygas.  Viena iš mano mėgstamiausių rekomenduojamos litretarūros knygų: F.Dostojevskio „Nusikaltimas ir bausmė“, pamenu, kad ją perskaičiau per naktį ir į pamokas ėjau visai nemiegojęs. Įsiminė taip pat ir B. Sruogos „Dievų miškas“, V. M. Putino „Altorių šešėly“.

Baigus mokyklą mano gyvnime knygos liko visam laikui.  Knyga man tapo hobiu, kitaip sakant savotiška meditacija, atsakymų ieškojimo šaltiniu, motyvacijos šaltiniu, psichologu. Be abejo skaitymas padarė didelę įtaką mano asmenybės formavimuisi, mano požiūriui į kitus,  platesnei pasaulėžiūrai,  suteikė gyvenimui prasmės, plėtė žodyną, formavo geresnį gebėjimą dėlioti mintis bei jas išreikšti ir kėlė savivertę.

Viliuosi, kad šioje skiltyje, skaitydami mano perskaitytų knygų apžvalgas ir įžvalgas atrasite sau artimą knygą, o didžiam mano džiaugsmui galbūt įkvėpsiu skaityti. Būtent su tokia paskata-misija  paleidau į dienos šviesą šį tinklaraštį.

Ko galite iš manęs tikėtis tūrbut įvairumo ir atsakymų pradedant tokiomis temomis ar knygomis, kaip įpročiai, emocijos ir net baigiant pinigų tema, nes matau tarp šių dalykų nemenką sąryši. Pažadu karts nuo karto paįvairinti arsenalą lietuvių literatūrą bei kito žandro knygomis.

Iki susiskaitymo,

Petrudecision.

 

 

0 komentuoti
1

Jums taip pat gali būti įdomu

Palikite komentarą

Siekdami užtrikrinti geriausią jūsų naršymo patirtį šioje svetainėje, mes naudojame slapukus. Jums likus svetainėje, mes laikysime, kad Jūs tam neprieštaraujate. Priimti Skaityti daugiau