Penkios meilės kalbos

by petrudecision
0 komentuoti
1

Klausant šią knygą išgirsite būtent tikrų santykių istorijų iš autoriaus draugų, klientų su kuriais jis šnekučiuodavosi. Tad natūralu, kad šias istorijas išanalizavęs Gary Chapman  suformulavo penkias emocines meilės kalbas.

Nevardysiu ir neišskirsiu kam ir kodėl pravartu būtų perklausyti šią audioknygą. Todėl, kad nuoširdžiai tikiu, kad tie, kurie klausys, šią audioknygą,  girdės tas situacijas, kurias yra išgyvenę savo  santykiuose arba tiksliau sakant išgirs tai, kas jiems šiuo momentu aktualiausia. Tik noriu įspėti iš anksto jautrius žmones, kad bus tokių vietų, kai paleisite tikrai ne vieną ašarą.

O dabar noriu pasidalinti savo subjektyvia nuomone, ką aš atradau šioje knygoje.

Klausant „Penkias meilės kalbas“ man iškilo keletas gilesnių klausimų, į kuriuos  vėliau sėkmingai  radau atsakymus. Kaip yra su tuo meilės rezervuaru? Kodėl man ima kauptis ašaros matant, kai žmonės vieni kitus palaiko, užtaria, nepasiduoda suklupę, o padeda vienas kitam bei tiki net tik savimi, bet ir kitu?  Man patiko, kad šios audioknygos tikslas ne panaikinti žodį „meilė“ supančią painiavą, bet atkreipti dėmesį į tą meilės rūšį, kuri būtina mūsų gerai emocinei sveikatai.

Juk gyvename XXI a., kur daugelio  tikslas yra susijęs su tokiais žodžiais, kaip geriau, greičiau, efektyviau, kokybiškiau, turbūt todėl toks didelis skyrybų skaičius Lietuvoje, nes šie žodžiai nelabai tinka santykiams. Juk banaliai skambėtų tokie žodžių junginiai, kaip santykių optimazicija arba efektyvus santykis. Link kur lenkiu, o link to, kad visgi negražiai skamba tas populiarusis pasakymas „Santykiai irgi darbas“. Malonesnis atitikmuo, kurį randu, tai ryšio puoselėjimas (o kaip puoselėti sėkmingai , čia jau geras klausimas), nes dirbti po darbo tikrai ne visiems patinka.

Todėl dirbti griežtai atsisakiau, optimizuoti irgi, bet suprasti, kas mano artimajam svarbu ir brangu, kada jis jaučiasi mylimas iš tikrųjų, man svarbu. Būtent autoriaus pasakojamos istorijos mane labiausiai įtraukė ir leido suprasti, kad.. ne, brangusis, ne viskas taip paprasta. Nes atsiras tokių vietų santykiuose, kada tavo spinduliuojama meilė partneriui nei trupučio neatitiks jo meilės supratimo. Tai buvo ta akimirka, kai paprasčiausiai pasijaučiau nedėmesingu kvaileliu. Bet grįžkime prie iškelto klausimo pradžioje, kaip tą meilės rezervuarą užpildyti? O užsipildo jis supratus savo bei kitų jums brangių žmonių emocinę meilės kalbą, ką ši audioknyga ir atskleidžia, t.y. sėkmingai veda  atsakymų link. Nenustebkite dėl to, jei meilės kalbų bus ne viena, o kelios. Manoji numeris vienas kalba pasirodo yra palaikymo žodžiai.

Iki susiskaitymo,

Petrudecision

P.S. Lauksiu jūsų besidalinančių savo atrastomis meilės kalbomis komentaruose.

0 komentuoti
1

Jums taip pat gali būti įdomu

Palikite komentarą

Siekdami užtrikrinti geriausią jūsų naršymo patirtį šioje svetainėje, mes naudojame slapukus. Jums likus svetainėje, mes laikysime, kad Jūs tam neprieštaraujate. Priimti Skaityti daugiau